<
İç Savaşa Doğrı Yavaş Ama Emin Adımlarla İlerliyoruz
Yazar
Monday, January 2, 2017

İç savaşa doğru yavaş ama kuvvetli adımlarla ilerliyoruz daha doğrusu ilerletiliyoruz. Son döneme dikkat edecek olursak geçen makalemde de yazdığım gibi Tüm insanlarımızı birbirinden nefret ettiriyorlar Laikçisini Müslümandan Kürdü Türk’ten Laz’ı Çerkes den nefret ettiriyorlar.

 

Sözde Türk milliyetçiliği adı altında Türk Kürt içi savaşı başlatmaya çalışıyorlar kendini milliyetçi sanan gençler Türkün Türk’ten başka dostu yok En iyi Kürt Ölü Kürt gibi ithamlarla hem kendisini kürtlerden bir adım daha uzaklaştırıyor hem de anlamadan etmeden iç savaşın zeminini hazırlıyorlar. Her geçen gün birbirimize olan sevgimiz biraz daha azalıyor her geçen gün aramız biraz daha açılıyor PKK nın yaptığı eylemler TAK ın yaptığı eylemler de İnsanlarımızın arasının açılmasını biraz daha hızlandırıyor.

 

Sürekli şehirlerimizde patlamalar saldırılar oluyor PKK nın yaptığı saldırılar Türk ü Kürtten ayırırken Işid in yaptığı Saldırılar Laiklerin Müslümanlardan nefret etmesini sağlıyor araya provokatörler de girince olay içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Öğrenciler okullarda birbirlerine karşı örgütleniyor okullar resmen örgüt yuvası haline geliyor okullarda dersler yerine bu örgütlere daha çok ilgi gösteren öğrenciler öğrencilik yerine Teröristlik yapıyor. Polise taş Molotof atıyor. Daha ilerisi polise ateş açıyor onun da ilerisi olarak gidiyor kendini bir halk otobüsünün yanında patlatıyor Ve Kürdistan ın kurulacağına inanıyor.

 

Buna bir çare bulmamız lazım insanımızı bilinçlendirmemiz birbirine kaynaştırmamız lazım her geçen gün birbirimize duyduğumuz nefret artıyor gerek saldırılar olsun gerek provokatörler olsun bunu durdurmamız lazım. Bunu nasıl yaparız açıkçası fazla bir fikrim yok ama acilen bu işe dur dememiz lazım en azından bizim bilinçli davranıp sosyal medyada konuşmalarımıza dikkat etmemiz Yakınlarımıza dostlarımıza anlatmamız lazım. Artık kusuru birbirimizde değil dışarıda  aramamız çözümü bulmaya çalışmamız lazım kusuru kendi içimizde ararsak ancak iç savaşa gider Suriye gibi oluruz o da bize fayda sağlamaz.

 

 

Murat KAYA

Etiketler
#içsavaş
Bu makale
14 Puan
Puan Ver
1 2 3 4 5

Beğendim

Beğendiniz

Bildir

Bildirdiniz.
Gerekçe
Çık
0 yorumlar
© 2017 - Mahluklar