<
Mahluklar Translate Team ve Pickles'ı Hatırlayan Var Mı? (MTT)
Yazar
Tuesday, January 3, 2017

Merhabalar. Bu yazımda konuyu pek uzatamayacağım. Şimdilik eskiyi yâd edip geçeceğim. Belki, birkaç kişinin de izni olursa, MTT projesini burada da devam ettirebiliriz.


Mahluklar Translate Team

Başta Bora, Halil ve Ben olmak üzere birçok kişinin emek verdiği, sayısız çeviri yapıp grubu zenginleştiren bu takım, Bora'nın birgün gruba "çeviri ekibi" temalı önergesiyle gündeme gelmişti. Çeşitli şekillerde, kısa zamanda büyüdük ve çok geniş bir ekiple bir sürü iyi iş çıkardık. Çağatay gibi iyi editörlerimiz, Arda gibi hem çevirmen hem de video editleyip render yapan yetenekli insanlarımız, ThutancamoN gibi güzel bağlantıları olan kaynakçımız vardı. 

Buraya güzel logomuzu koyacaktım fakat telefona format attığımdan kendi arşivimde yoktu. İnternette arayınca da logomuzu bulamadım o yüzden özür dilerim fakat o sene geçirdiğim en güzel zamanlardı diyebilirim. 

 

Ekip arkadaşlarımla unutamayacağım sayısız güzel olay yaşadım ve her birine gün geçtikçe daha çok bağlandım. Gerçekten durmadan çalışıyorduk, tatil olmasına rağmen deniz kenarında çeviri yapıyordu, insanlar yemeğe geç kalma pahasına edit yapıyorlardı. Paha biçilemez zamanlardı.

Ne var ki her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bizim ekibimizin de sonu geldi. Çeviriler durdu, paylaşım yavaşladı. En sonunda da ekip birbirinden haber alamaz oldu. Açıkçası ekipte olan herkese, en ufak emek veren herkese buradan tekrar teşekkür ediyorum ve minnetimi sunuyorum. Sayenizde çok güzel şeyler başardık. Biz bunları yaparken bizim başımızda olan ve denetleyen Eray ve Boray'a da teşekkür ediyorum.

Harika zamanların anısına, zamanında grupta çevirdiğimiz Mr. Pickles adlı, bolca kan ve vahşet içeren diziyi buraya atmaya karar verdim. 9 ve 10. bölümleri de çevirdik ancak linke koymamışlar. Yine de ilk 8 bölümün çevirisini izleyebilirsiniz. 2. Sezonu da çevirecektik fakat ekip dağılınca o proje de yarım kaldı.

Linki vermeden önce size Mr. Pickles hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum, isteyenler hemen aşağı inip linke tıklayarak keyifle izlemeye başlayabilir.


 Mr. Pickles

Mr. Pickles, şeytani özelliklere sahip olan, bir nevi şeytan olan bir köpeği ana karakter olarak alıyor. 

Bu köpek, çok masum bir çocuğun köpeği. Aile içinde tabii ki de normal davranıyor. Bu çocuk ve ailesi dedesiyle birlikte yaşıyorlar. Çocuğun dedesi, köpeğin bir şeytan olduğunu fark ediyor ve insanları inandırmaya çalışıyor. Kimse de yaşlı ihtiyara inanmadığından köpek insanları öldürüp onlara işkence etmeye devam ediyor. Bu kahramanlarımızın başından geçen olayları izlerken hem gülüyor, hem de ürperiyorsunuz.  

Buyrun link: https://yadi.sk/d/ilDqHCEvikq87


Son Söz


Eğer eski ekibi toplamayı başarabilirsem ve Eray'ın da iznini alabilirsem MTT'yi yeniden canlandırmayı düşünüyorum. Yine de kısa sürede olacak bir şey değil çünkü böyle bir kararı tam olarak alsam bile sınava hazırlandığımdan en erken yaz tatilinde hayata geçirebilirim.

 

Esen kalın.

Etiketler
mr. pickles
mtt
dizi
Bu makale
10 Puan
Puan Ver
1 2 3 4 5

Beğendim

Beğendiniz

Bildir

Bildirdiniz.
Gerekçe
Çık
1 yorum
Tuesday, January 3, 2017

Efsane :)

© 2017 - Mahluklar