<
Türk'ün Türk'ten Başka Dostu Vardır!
Yazar
Thursday, December 29, 2016

Genelde insanların özellikle milliyetçilerin ağzında dolanan bir laf vardır: Türk'ün Türk'ten Başka Dostu Yoktur.

"Türkler, tarihte bulundukları coğrafyanın genelde hakimi olmuşlardır. Aynı coğrafyada Türklerle beraber yaşam süren başka milletler de bulunmuştur."

Tarihte kitlesel olarak olarak Musevilerin büyük çoğunluğu yanımızda bulunmuştur. Dünyada adam yerine konulmayan Yahudiler II.Bayezid'in hamlesiyle Türk yurdunda huzur içinde yaşamaya başlamıştır. "Hal böyle olunca, Batı dört bir yandan topraklarımızı işgale başlayınca Yahudilerin büyük bir çoğunluğu da Türk milletinin yanında olmuştur."

Geçtiğimiz günlerde milli şarimiz Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıldönümüydü. Ruhu şad olsun. M.Akif her yönüyle Türk milletine hizmet etmiştir. Eğer Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur ifadesini benimseseydim Mehmet Akif'in Türk milletine verdiği hizmetleri yok saymam gerekirdi. Çünkü Mehmet Akif'in babası Arnavut'dur yani Arnavut kökenlidir. Arnavut kökenli olmasına rağmen her yönüyle, hayatı boyunca Türklüğe hizmet etmiş biriydi. Keşke her Türk evladı en az M.Akif kadar Türk milletine hizmet etse.

Mehmet Akif gibi Türk kökenli olmayıp Türk milletine hizmet etmiş isimler çoğaltılabilir. Örnek vermek gerekirse Musevi cemaatinden Nesim Navaro. 

Yunan askerleri 1919'da İzmir'e girdiğinde Rum gençlerinin Türk bayrağını indirip yerine Yunan bayrağı çekmesi üzerine Nesim Navaro Yunan bayrağını Yunan komutası önünde ayaklarının altına alarak "Burası Türk toprağıdır, Türk bayrağı dalgalanır" demiştir. Bu olay sonunda Nesim Navaro Yunan kuvvetleri tarafından idam edilir.  

Yunanlılara ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin de Musevi vatandaşlarımızdandır. 

Yani kısacası Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur ifadesine inanmıyorum. Tarihte bu ve bunun gibi Türk kökenli olmayıp canı pahasına da olsa Türk milletinin yanında duranlar vardır. 

Bu yazıdan asla Yahudi seviciliği yaptığım anlamı çıkmamalıdır. Aksine Türkler'in en büyük düşmanlarından biri Yahudilerdir. Türk milletine hizmet etmiş gayri Türkleri bilmemiz gerektiğini vurguladım. Sırf Türk kökenli değiller diye yaptıkları göz ardı edilemez.  

 

 

Etiketler
türk
Bu makale
170 Puan
Puan Ver
1 2 3 4 5

Beğendim

Beğendiniz

Bildir

Bildirdiniz.
Gerekçe
Çık
18 yorumlar
Thursday, December 29, 2016

"Bırakbirileri Siyon'a piyon olsun, sarılsın sahte Musa'ların asasına."

Friday, December 30, 2016

evet

Friday, December 30, 2016

olabilir

Friday, December 30, 2016

mantuklu

Friday, December 30, 2016

Kardeşim yaklaşımın doğru ama kaçırdığın bir nokta var. Nihal Atsız yada Atatürk tarafından söylenmişti ama inanki hangisi hatırlamıyorum aklımda kaldığı kadar söyleyeceğim. Türk olmak için Türk doğmak gerekir, eğer ki Türk doğmadıysan ,Türklük için ,Türklerin yararına çalışır ve kendini Türk hissedersen sende bir Türksün. Gibi bir sözü vardı aklımda kaldığı kadar toparladım ve söyledim senin dediğin bu sözlerle bağdaşıyor o adamlarda bir Türktür yani biz yanlış bir şey söylemiyoruz.Türkün Türkten başka dostu yoktur. :)

Saturday, December 31, 2016

Kendini Türk hisseden Türktür zaten bu ne saçma bir analiz.Sen sözü kendine göre çevirmiş,kafatasçı bir milliyetçiliğe dönüştürmüşsün.Bizim milliyetçiliğimiz Atatürk milliyetçiliğidir.

Saturday, December 31, 2016

Yazını beğendim,fakat bir Döryollu olarak Hasan Tahsin kısmını düzeltmek boynumun borcudur.Türkiye'nin büyük çoğunluğu 5-10 sene önceye kadar milli mücadelede ilk kurşunun Hasan Tahsin tarafından atıldığı görüşündeydi.Fakat bu böyle değildir.Yapılan son araştırmalar ve belgeler ile ilk kurşunun 19 Aralık 1918'de Mehmet Çavuş (Mehmet Kara) tarafından atıldığı belgelenmiştir.(Cümlende yunanlara ilk kurşunu sıkan yazmışsın eğer sadece yunanlardan bahsediyorsan bilgi vermiş oldum.)Saygılarımla.

Saturday, December 31, 2016

Akıllara Kazer Ağabey geliyor :) 

Sunday, January 1, 2017

Ziya Gökalp Diyarbakırlı.

 

Sunday, January 1, 2017

Hepsinin damarlarında Türk kanı vardır,saf bir kürtlük,araplık vesayre söz konusu olamaz,tıpkı çok az safkan Türk olduğu gibi.Ben onlardan biri değilim,fakat kanım Türk kanıdır,ve Allah'a şükür baskındır.Böyle hissediyorsam konu bitmiştir,Türk'tür.Tarihte emsali çok olan bu denli bilinen ve bilinmeyen tüm kahramanlarımız için de durum böyledir.Hiçbir kürt,ermeni vs. durduk yere Türklük adına böyle bir kahramanlık da yapmaz,yapamaz zaten.

Sunday, January 1, 2017

Konuya geniş bir açıdan bakmışsın. Beğendim. Eğer kendin yazdıysan böyle devam et yazmadıysanda örnek olabilir bu çalışma. Takip ettim seni.

Sunday, January 1, 2017

Mevzu; Mehmet Akif'in, Bayezid'in, Ziya Gökalp'in ne kadar Türk olduğunu tarışmak değil. Mevzu onlar kadar TÜRK olabilmektir. Sen onlar kadar Türk ol sonra Türk'ün Türk'ten başka dostu var mı yok mu öğrenirsin.

Sunday, January 1, 2017

Diyarbakır Türkmen elidir. Ziya Gökalp'in Diyarbakırlı olmasi Türk olmadığı anlamina gelmez. @Furkan

Sunday, January 1, 2017

şuanda katar türk olmadığı halde çok sıkı dostumuz halkı ve hükümeti türkleri çok sever ve saygı gösterirler yakınna üs kurulacak 100 kişilik öncü grup bulunuyor katar bir enerji deposu ve arabaistanın incisidir stratejik konumu çok iyidir

moğollar türklerin akrabası türkleri sevip sayarlar cengizhanın ordusunun %90 ı türklerden oluştuğu için türklere çok hürmet gösterirler 

afrikanın hepsi türkleri sevip sayar saygı gösterirler 

Tuesday, January 3, 2017

Bir yaklaşımla Mehmet Akif Arnavut olsa da Türkleşmiştir. Yani bir Arnavut gibi değil de bir Türk gibi düşünmeye, bir Türk gibi yaşamaya adapte olmuştur. Bu nedenle Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur sözünü, kendine Türk diyemeyenler için kalibre etmek gerekmektedir.

Monday, January 16, 2017

Yazıyı hortlatmış oluyorum ama bunun gibi bir çok örnek var. Ordan burdan gördükleri veya duydukları şeyleri her yere yazarak kendilerini miliyetçi sanan çok insan var ve bunlara karşı gelenlere de çomar diyorlar. Bence asıl çomar kendi dediklerinden başka hiçbir şeyi kabul etmeyen , en azından karşısındaki fikride düşünmeden yorum yapan insanlardır. 

Monday, January 16, 2017

Bunu ben söyleyince siyonist oluyorum :)

Friday, January 20, 2017

Yapılan ihanetleride göz ardı etmemek lazım.Birde yardım edenlerin çoğunluk olduğunu nereden biliyorsun ?Olayları oyle ufak irdelememek lazım.

Türkün Türkten Başka Dostu Yoktur!

© 2017 - Mahluklar