<
TARİH TEKERRÜR EDER
Yazar
Thursday, December 29, 2016

     Bırak artık şu Arap özentiliğini, bırak şu kendinde ki Araplaşma yönelimini. Farkına var kendinin. Nereden geldiğine iyi bak! Unutma ki tarih tekerrür eder. Her şey oldun sen zamanında. Ermeni oldun, Kürt oldun, Arap oldun, İngiliz oldun, amerikalı oldun ama bir Türk olamadın! Neden olamadın? Diğer düşünceleri destekleyince hümanist, Türklüğü destekleyince faşist damgası yersin diye mi?

     Sana neden faşist dediklerini hatırla ve gurur duy! Geçmişini hatırla, atanı hatırla, neler çektirdiğini hatırla ki neden gurur duyacağını öğren. Hatırlayamıyor musun? Öğren o zaman. Aklına kazıyana kadar tekrar öğren ki unutma. Unutma ki geleceğini gör. Unutma ki tarih tekerrür eder.

     Neden oldu sanıyorsun bunların hepsi? Neden ülke bu halde biliyor musun? Tarihini bilmeyen bir millet yetişiyor da o yüzden! Tarihini 1299'dan başladı sayan, Dünya'nın ilk çevreci yasasını çıkardığından değil de dizilerde ki hallerinden atalarını bilen, çöküş nedenini bilmeyen(...) kısacası tarihini bilmeyen bir millet yetişiyor da o yüzden!

     Gün gelecek o günler yine gelecek. Yine sen zirveye turmandığında eğer geçmişini hatırlamazsan yine aynı nedenlerden çökeceksin! Unutma ki tarih tekerrür eder. Sen biliyor musun tarihini? Yada bildiğini mi sanıyorsun? Diyelim ki biliyorsun, o zaman bilmeyene öğret ki öğrensin bugünlerin yarınlarını. Görsün geleceğini, ona göre davransın. Sonra ona da söyle unutmasın ki tarih tekerrür eder.

     Oku, öğren, öğret ki gelişsin. Hani yakınıyorsun ya "Baba bu ülke nereye gidiyor ya?" diye. Yakınma. Sen bu ülkenin iyileşmesi için eleştiri dışında ne yapıyorsun ki? Ne yapmaya çalışıyorsun? Eğitim sistemine karşısın, iyi bir yerlere gelip düzeltmeye çalışmassın. İktidara karşısın, onun hatalarını düzgünce söyleyip onu indirmeye çalışmassın. Sen çoğu şeye karşısın, ama hiçbir şey için çalışmazsın. Çalışmazsan yakınamazsın! Bir şeyler için çalışmaz, çabalamazsan onlar için bir şey söyleyemezsin.

     Madem karşısın onca şeye, gelişip bir yerlerede gelemiyorsun ülkede o zaman git halkı bilinçlendir. "Bakın efendiler bu durum böyle böyle, size her söylenene inanmayın. Gerçekleri öğrenin, araştırın." de. ama sende araştır. İktidara karşısın diye muhalefete tamamen inanma. Kendin araştır, öğren, ondan sonra öğret.

     Git herkese öğret Türk töresini, kadının eşitliğini, adaletin varlığını, savaşmayı, savunmayı öğret ki, öğrensinler. Unutma ki tarih tekerrür eder.

Bu makale
108 Puan
Puan Ver
1 2 3 4 5

Beğendim

Beğendiniz

Bildir

Bildirdiniz.
Gerekçe
Çık
0 yorumlar
© 2017 - Mahluklar