<
Milli Simgemiz Bozkurt
Yazar
Thursday, December 29, 2016

Kimilerine göre ülkücü, kimilerine göre faşist, kimilerine göre de barbarız. Oysaki biz sadece ve sadece ırkımızın, tarihimizin ve kültürümüzün bize verdiği şerefle, gururla kendine ‘Bozkurt’ diyen bir avuç şerefli Türkçüleriz.
Dünya üzerinde görülmemiş zaferler, görülmemiş savaşlar, görülmemiş başarılar kazanan ulu atalarımızın tuğ olarak kullandığı Bozkurt’u kendi simgemiz olarak kullanmak en doğal ve en büyük hakkımızdır.

Yıllardır süregelen bir anlayış doğrultusunda Bozkurt toplumca soyutlanmış, kötülenmiştir. Bu yanlış bir düşüncedir. Bozkurt bağımsızlığın, özgürlüğün, başeğmemenin yani kısacası Türklüğün simgesidir.

Tarihte kimi milletler, yaşadığı coğrafyadaki veya dünya üzerindeki bilinen güçlü hayvanları milli sembol olarak kullanmışlardır. Rusların ayı, İngilizlerin aslan, Amerikalıların kartal, Türk’ün tarihi sembolü de bozkurttur. Bu milletlerin simgeleri arasında birbirine en uyumlu, birbirine en uygun olan şüphesiz ki kurt ile Türktür.
Bozkurt, yalnızca bir sembol, bir simge değil; bir pusuladır, bir yol göstericidir. Oğuz Kağan destanında Türk soyunun kılavuzu, Ergenekon destanında ise yol göstericisidir. Türk’ü Ergenekon’dan çıkarır, yol gösterir.
Türklerin, kendilerine, büyük komutanlara, büyük hükümdarlara bozkurt demesinin sebebi budur. Büyük komutanlar, büyük hükümdarlar yol göstericidir. Toplumu bunalımdan, yıkılma sürecinden kurtarırlar. Yeni bir başlangıç süreci yaratırlar. Şüphesiz Türk tarihinin en büyük komutanlarından, en büyük bozkurtlarından birisi de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Gerici, yobaz, cahil solcular ve sol tasması altında olan günümüz Kemalist kesimin sandığının aksine Atatürk solcu değildir. Atatürk; kudretinin kaynağını Türk olmaya bağlayan koyu bir Türk soycusudur. Bu sol kesimci Kemalistlere göre Başbuğ; her insanı eşit kabul eden, soyların öneminin olmadığını varsayan bir güruhtur. Bu hikaye kesinlikle yalandır. Geçmişte bastırmış olduğu bozkurt simgeli para, diktirmiş olduğu bozkurt heykeli, kendi emriyle ürettirmiş olduğu ‘Bozkurt’ adında sigara ve Türklük hakkında söylediği sayısız söyler buna kanıttır.

Atatürk’ün Fuat Köprülü ile olan konuşmasını Atatürk’ün ‘Liderlik Sırları’ adlı kitabında şöyle aktarıyor İlhan Bahar:
Ord.Prof. Dr. Fuat Köprülü’nün Atatürk’e Türkiye Enstitüsü’nün ambleminin nasıl olması gerektiğini sorduğu zaman Atatürk:

– ‘ Fuat Bey, “Karlı Tanrı Dağları’nın önünde elinde meşale tutan bir bozkurt olsun. Ergenekon’dan çıkmamızda kılavuz olan bozkurt, Türklüğün Anadolu topraklarındaki yeni devletinin kuruluşunu ifade etsin” diye cevap verir.
Bu konuşma Atatürk’ü sanılanın aksinde bir kişiliğe büründürmeye çalışan insanlara verilecek en büyük yanıtlardan biridir.

Aynı sol kesim, aynı Kemalist olduğunu iddia eden şaklabanlar, her bozkurt yapanı faşist veya ülkücü diye damgalamaktadırlar. Bu ve bunlar gibi dalkavuklar dolayısıyla, bozkurt, Türk toplumunda ülkücülerin simgesi olarak akılda yer etmiştir. Hayır! Bozkurt yalnızca Türk’ün simgesidir. Ülkenin kirli siyasetine alet olamayacak kadar ciddi, ahlaksızlık, eşkıyalık,magandalık ile bağdaştırılamayacak kadar da kutsal olan bozkurt, hiçbir siyasi partinin tekelinde olamayacağı gibi hiçbir ahlaksızlığın temel taşını da oluşturamaz.

Etiketler
#bozkurt
Bu makale
82 Puan
Puan Ver
1 2 3 4 5

Beğendim

Beğendiniz

Bildir

Bildirdiniz.
Gerekçe
Çık
2 yorumlar
Thursday, December 29, 2016

Kurtlukta töre Gökbayrak altında kırk erle toplanmaktır, Bir Kür Şad'ın narasıyla zulmün sarayını basmaktır."

Wednesday, January 4, 2017

kardeş aslında 5 yıldızlık bir makaleydi ama ister kendi fikrinden olsun olmasın kimseye hakaret etme kemalistleri solcuları sevmesende hakaret etme çünkü şu bir gerçektir bir fikri sunarken edilecek küfür veya hakaret tarzı şeyler sunuş şeklini bozar ve makalen veya sunumun kalitesiz olur bundan sonraki sunumlarını bunu göz önünde bulundurarak yap.

 

 

© 2017 - Mahluklar