<
Türkiye'nin Karanlık Tarafı: Muhsin Yazıcıoğlu (Bölüm 1)
Yazar
Sunday, January 1, 2017

  Yeni bir yazı serimizin ilk bölümündeyiz. ‘’Türkiye’nin Karanlık Tarafı’’ isimli serimizde, suikaste kurban gittiği düşünülen ve şaibeli bir şekilde ölen insanlarımızı tanıyacağız. Farklı sitelerden toplayacağım bilgileri kısa ve anlaşılır şekilde sunup, bir de kitap önerilerinde bulunacağım. Özellikle siyasete ilgisi olan arkadaşlarımızın takip edeceğini düşündüğüm serimizde bol bol beyin fırtınası yapacağız.

  Bizim ülkemiz aydınlıktır, Türk gençliği olarak daha da aydınlatacağız. Ancak bir de ‘’karanlık’’ denilen bir kısım vardır. Bu karanlık kısma gidenler vardır…

 

  Serimiz de tanıyacağımız ilk isim Muhsin Yazıcıoğlu. Kimine göre Muhsin Başkan, kimine göre Muhsin Reis, kimine göre Muhsin abi... Dik duruşu ve Anadolu çocuğu imajı ile hafızalarımıza yer etmiş bir insan. Belki de çoğumuz yaşarken tanımadık, yaşımız küçüktü ancak büyüklerimiz hep anlattı. Belki de aklımızın yettiği her seçim öncesi ve ya her kötü olay sonrası ‘’Ah Muhsin başkan olaydı…’’ sözünü duyduk dedelerimizden, babalarımızdan, amcalarımızdan…. 

 

 

 

  2-3 sene önce Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili kitaplar okuyup araştırmalar yapıyordum. O kadar çarpıcı şeyler vardı ki hangisini aklımda tutacağımı şaşırıyordum. Zaten bu tarz olayları çözmek çok zor iştir, herkes bir şeyler söyler durur.

 

 

 

 

  Muhsin başkana dair anlatılacak çok şey var ancak hemen asıl konuya girmek istiyorum.  Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009’da Kahramanmaraş’tan Yozgat’a gitmek üzere havalanan helikopterinin şaibeli bir şekilde düşmesi sonucu yaşamını yitirdi. Helikopterin içinde İHA Muhabiri İsmail Güneş ve 4 kişi daha vardı.   Muhsin Yazıcıoğlu’nun cenazesi ölümünden 6 gün sonra 31 Mart 2009 tarihinde Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından vasiyeti üzerine Taceddin  Dergahı’na gömüldü. (Ankara)

 

 

 

 

Olaya dair suikast iddialarından sadece bir kaçı:

 

1- Olaydan sonra, olay mekanına en yakın köyden avcılar toplanıp Muhsin başkanı aramaya gidiyor. İlk seferde başaramayınca geri dönüp daha iyi hazırlanıyorlar. Tekrar dağa çıkan, bölgeyi iyi tanıyan avcı grup enkaza ulaşıyor ancak enkazın etrafında bulunan askerler köylüleri zorla evlerine yolluyorlar. Bu olay köyün internet sitesinde 1. Ağızdan yayınlanıyor.

 

 

 

 

2- GSM şirketinden telefon sinyal bölgeleri alınıyor. Bu bölgeler aranıyor fakat bir şey bulunmuyor. Sonradan anlaşılıyor ki verilen bölge yanlış ve oraları aramak büyük zaman kaybına yol açmış.

 

   

 

 

     3- Enkazın başında tornavida ile bir şeyler yapan asker videosu. Karakutusu bulunmayan bir helikopterin başında böyle bir videonun çekilmesi merakları kabartmıştı.

 

       

 

 

     4- Olayın hemen ardından ‘’Muhsin Yazıcıoğlu şuan hastanede ve durumu iyi.’’ açıklamasını yapan vali… Bu açıklamanın arama kurtarma çalışmalarını yavaşlatığı yönünde tepkiler vardı.

 

    

 

 

     5- Kazadan sonra kaza ile alakalı yetkili kişilerden yayınlanan raporda bazı satırlar siyah ile kapalıydı. Siyah ile sansürlenmiş satırları açabildiğini iddia eden bir yazar, o satırlarda çarpıcı cümleler olduğunu da öne sürdü.

 

    

 

 

   6- Muhsin Yazıcıoğlu bu olaydan önce de yakın tarihte 1-2 kez trafik kazası ile burun buruna gelmişti.

 

   7- İsmail Güneş telefonda oldukça net konuşmuştu fakat 2yıl sonra bulunan otopsisinde çenesinin kırık olduğu yazıyordu. Bacağında 2 kemik, kaburgalarında 4 kemik ve bir de alt çenesi kırık olan Güneş, enkazın 600m. ilerisinde bulunmuştu.

 

   8- Ailenin avukatı Selami Ekici, Yazıcıoğlu’nu taşıyan helikopterin düşüş zamanındaki dört dakika 37 saniyelik radar görüntülerinin arşivlerden silindiğini öne sürdü. Radarda başka bir uçan cisim olduğu da şüpheler arasındaydı.

 

     

 

 

    9-  15 Temmuz 2016 tarihinde ki askerî darbe girişimi esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı Marmaris'te ki otele, Erdoğan'ın otelden ayrıldığından haberdar olmadan onu öldürmek veya sağ yakalamak amacıyla baskın yapan darbecilerin içinde bulunan ve bu baskının ardından kaçmaya çalışırken İzmir'de yakalanan Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak'ın, Muhsin Yazıcıoğlu içindeyken düşen helikoptere kısa sürede ulaşıp bunu diğer ekiplere iletmeyen ve helikopterin GPS cihazını sökerken (Bu yüzden helikoptere ulaşılması uzun süre gecikmiştir) görüntülenen kaza kırım ekibinde ki astsubaylardan biri olması sebebiyle hakkında soruşturma açılmış olması ve Özsıcak'ın bir FETÖ mensubu olması sebebiyle kamuoyunda, Muhsin Yazıcıoğlu'nun FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) tarafından düzenlenen bir suikast sonucu helikopteri düşürülmek suretiyle öldürüldüğü ihtimali ağırlık kazanmıştır. Ayrıca darbe girişiminin başarısız olmasıyla Yunanistan'a kaçan ve diplomatik temaslar sonucu Yunanistan'dan Türkiye'ye iade edilen 8 askerden Davut Uçum'un, Aydın Özsıcak'la beraber helikopterden parça söken ekipte yer alması da bu ihtimali güçlendirmiştir.

 

    

 

 

   10- İHA haber ajansı İsmail Güneş kazadan hemen sonra 112 ile çok kısa diyemeyeceğimiz bir konuşma yaptı fakat buna rağmen yer belirlenemedi.

 

    11- Kazadan önce Muhsin Yazıcıoğlu’nun laptopu çalınmıştı. Laptopta başkanın etkinlik takvimi de mevcuttu. Laptop bir süre sonra geri bırakılmıştı.

 

    

    12- Kazadan önce Muhsin Yazıcıoğlu’nun laptopu çalınmıştı. Laptopta başkanın etkinlik takvimi de mevcuttu. Laptop bir süre sonra geri bırakılmıştı.

 

    13- Helikopter rota almadan mı uçuşa çıktı? Rotası belliyse uçuş süresinden kaza yerinin bilinmesi gerekirdi. Rota değiştirdiyse pilot bunun için izin aldı mı?

 

   

 

 

   14- Neden enkazı bulan köylülerin telefonuna el konuldu? Çekinilen bir şey mi vardı?

 

   

 

 

    Ve daha bir çok cevapsız soru ile Muhsin Yazıcıoğlu bizlere veda etti. Geriye ise şunlar kaldı;

 

     Üşüyorum...

 

       

 

 

      ''Çocuklarımın arasında en az onu gördüm. Devlet, millet beni bekliyor beni çağırıyor der giderdi. Oysa o devleti bir defa bekledi ama devlet gelmedi.'' Anne Fidan Yazıcıoğlu. 

 

    

 

 

      Siyasi görüşünü bir kenarda bırakarak, anadolu çocuğu duruşuyla milyonların gönlünü kazanmış olan Muhsin başkana Allah'tan rahmet diliyor ve saygıyla anıyorum... 

 

 Yazımın sonuna Okan Yüksel'in o sözünü bırakıyorum; ''Çayımızı kahvemizi içmeye gelenler bize oy verseydi barajı aşmıştık...''

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu makale
417 Puan
Puan Ver
1 2 3 4 5

Beğendim

Beğendiniz

Bildir

Bildirdiniz.
Gerekçe
Çık
23 yorumlar
Sunday, January 1, 2017

Bu seriyi çok beğendim. Ellerinize sağlık, kaleminize kuvvet. Selametle 

Sunday, January 1, 2017

Seri güzel beğendim. Bir sonraki bölümü merakla bekliyoruz.

Sunday, January 1, 2017

Seri güzel olacağa benziyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz hocam kolay gele

Sunday, January 1, 2017

Serinin takipçisiyiz,

Mekanı cennet olsun reis.

Sunday, January 1, 2017

Ellerinize sağlık gerçekten faydalı bir seri olmuş. Çok duygulandım. Teşekkürler.

Sunday, January 1, 2017

Çok güzel bravo

Sunday, January 1, 2017

Emeğine sağlık reis.. 

Monday, January 2, 2017

Emeğine sağlık Osman Paşada gelir inşallah

Monday, January 2, 2017

Takipteyim kardeşim emeğine sağlık .

Tuesday, January 3, 2017

Emeğinize sağlık konu ve seri çok güzel, devamını bekleriz... (Bkz: Vali Recep Yazıcıoğlu)

Tuesday, January 3, 2017

*Makale daha şimdiden farklı sitelerce -kaynağı belirtilerek alıntılanmış-, bu da güzel bir ayrıntı :)

Tuesday, January 3, 2017

Eline sağlık hocam. Serinin devamını merakla bekliyorum

Saturday, January 14, 2017

Mekanın cennet olsun reis

Sunday, January 15, 2017

emeğinize sağlık.

Wednesday, January 18, 2017

Emeğinize sağlık

Wednesday, January 18, 2017

Elinize sağlık 

Wednesday, January 18, 2017

Emeginize saglik

Wednesday, January 18, 2017

eline sağlık

 

Thursday, January 19, 2017

Muhsin Yazıcıoğlu dava yolunda büyük adımlar attı minnettarız. Benim de aklıma takılan bir soru var sanki gözümüzde çok büyütüyoruz gibi geliyor.

Thursday, January 19, 2017

Emeğinize sağlık. Ruhu şad Olsun reisin.

Thursday, January 19, 2017

Malum şahıslara anlatır gibi anlatmışsın tebrikler

Sunday, January 22, 2017

aklıma geldikçe kahroluyorum 

snn gibi bir anadolu çocuğunu kaybettik ya cry

Saturday, March 4, 2017

Cahil vatandaşlara göstermek lazım bu yazıyı.

© 2017 - Mahluklar