<
Google Adsense Nedir ?
Yazar
Wednesday, January 11, 2017

Adsense, Google'ın sunduğu reklam hizmetidir.  Adsense ile sitenize reklam alıp yayınlayabilir ve para kazanabilirsiniz. Elbette öncesinde yapmanız gerekenler var. Örneğin sitenizde yayınladığınız içerikler, özgün olmalı çalıntı olmamalıdır. Başvuru yaptıktan sonra hemen onay gelmemektedir. Siteniz önce incelenecek daha sonra kabul edilip edilmediği belli olacaktır.

Peki onay süreci kaç gün sürüyor ? 

7 yada 20 gün arasında değişmektedir. 

Adsense başvurum kabul edildikten sonra  sitemde nasıl reklam yayınlayacağım ?

Size, başvurunuzun kabul  edildiğine dair mail gelecek, bu mail ile birlikte size kod gönderecekler. Bu kodu sitenizde reklam alanına koyacaksınız. Reklamlardan gelen para ödemesini nasıl alacağım ?  Ödeme 100 dolar ve üstü olduğu zaman banka hesabınıza yatırılır yada çek olarak size gönderilir. 

Peki Reklamlardan ne kadar  kazanacağım ? 

Bu reklam dan reklama değişiklik göstermektedir. Örneğin bir gün 10 tıklamadan 10 dolar kazandınız ertesi gün 100 tıklamada 10 dolar alırsınız. Sitenize reklam aldıktan sonra Adsense hesabınız kapanmaması  için yapmamız gerekenler nelerdir ? Adsense kabul edildikten  sonra özgün içerik girmeye devam edilmelidir, Adsense kabul edildi şimdi çalıntı yapabilirim düşüncesine girmeyin. 

İnternet kafelerine gidip bütün bilgisayardan reklamlara tıklamanız hesabınızın kapanmasına sebep olur çünkü google botları ip den böyle birşey yaptığınızı anlar. Son olarak reklamlara tıklamaya teşvik edici şeyler yapmak. Böyle birşey yaparsanız google botları anlar ve hesabınızı kapatır.

Bu makale
9 Puan
Puan Ver
1 2 3 4 5

Beğendim

Beğendiniz

Bildir

Bildirdiniz.
Gerekçe
Çık
2 yorumlar
Wednesday, January 11, 2017

zamanında çok denemiştimde vermemişti google saolsun bana :)

Saturday, January 14, 2017

Belli sebeplerden dolayi vermemiş  olabilir hocam.

© 2017 - Mahluklar