<
Ağınızda İstemediğiniz Kullanıcıları Atın!
Yazar
Saturday, December 31, 2016

Ağınızda İstenmediğiniz Kullanıcıları Atın!

 

Ağınızda istemediğiniz bir kullanıcı mı var? Komşu, misafir vb. unsurları basit bir program ile anında engelleyin!

 

Programımız "netcut" basit çalışma mantığı ve kolay kullanımı ile size anında istemediğiniz ağ kullanıcılarını engelleme fırsatı sunuyor.

 

Programı bilgisayarınıza yükledikten sonra size WinPcap adlı kütüphaneyi indirmek isteyecektir.

 

 

Kütüphaneyi indirdikten sonra karşınıza aşağıda ki gibi boş bir ekran gelecektir. Sol üst kısımdan "Choice NetCard" butonuna tıkladığınız zaman karşınıza gelecek olan menüden halihazırda kullandığınız internet kartınızı seçiniz.

 

 

Akabinde sağ üst kısımdan ilk önce "Refresh Net" ardından "Scan Net" butonlarına tıkladığınız zaman karşınıza ağınızda bulunan kullanıcılarının IP'leri gelecektir.

 

 

Bundan sonra istediğiniz kullanıcıyı seçip "Cut off(Ready)" butonuna tıklayıp ağınızdan engelleyebilir, "Resume" butonuna tıkladığınız zaman engellenmiş kullanıcının engelini kaldırabilirsiniz.

 

 

Bir kullanıcıyı engellerken tek dikkat etmeniz gereken unsur, propramı yeni açtığınızda veya "Refresh Net" butonuna tıkladıktan sonra "Cutt off(in Testing..)" butonunun yaklaşık 5 saniye sonrasında "Cutt off(Ready)" halini almasıdır.

 

"Refresh Net" butonu sayesinde bir nevi ağınızı yeniden başlatmış olursunuz, yeniden bağlanılana kadar(en fazla 30sn) ağa kimse bağlanamaz. Bu işlem sonucunda bazen internet performansınız artabilir.

 

Bu program ile ağınızda istemediğiniz bir kullanıcıyı anında engelleyebilirsiniz, eğer karşınızda üst düzey bir bilgisayar kullanıcısı yoksa tek yapabileceği ağı yeniden başlatmak veya programı kendi bilgisayarınada yüklemektir :D

 

Ayrıca programın Android sürümüde vardır fakat root gerektirmektedir.

 

İndirme linki: netcut

Bu makale
25 Puan
Puan Ver
1 2 3 4 5

Beğendim

Beğendiniz

Bildir

Bildirdiniz.
Gerekçe
Çık
4 yorumlar
Monday, January 2, 2017

Makale isteklerinizi alabilirim...

Wednesday, January 11, 2017

 Peki bu program olmadan karsidan atilan engeli nasil kaldiririz mesela ortak fatura oduypruz engelledi beni mac vs sekilde kaldirma yolu varmidir?

Wednesday, January 11, 2017

Var  tabii modem ayarlarindan duzeltilebilir. Modem ayarlari icinde modemin serisini netten girip orada ip adresimsi bir link bulacaksin onu yeni sekmede actigin zaman modemin ana yüzüne ulasacaksin sifre filan derken oradan halledersin. 

Thursday, January 12, 2017

Modemi aç-kapa yaparsanız internet geri gelecektir. Fakat karşıda ki kullanıcının netcut kullandığını biliyorsanız, bence programı kendi cihazınızada yükleyiniz. Karşıda ki kullanıcı engelleyememiş olup, sizin ek olarak bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır.

© 2017 - Mahluklar